تیتر خبرها
خانه / مقاله ها / ذهن و نگرانی

ذهن و نگرانی

ذهن و نگرانی
نزدیک به نیمی از تخت خواب های اشغال شده بیمارستان ها مربوط به بیماران روحی و روانی است.
متاسفانه امروزه کمتر کسی از خبر گرفتار شدن شخصی به بیماری های روحی و روانی متعجب میشود و این به علت آمار بالای این بیماری ها میباشد . گرفتار شدن به افسردگی و ناارامی های روحی تبدیل شده به یکی از حالات ما در مسیر پر فرازو نشیب زندگی , آگاه بودن به اینکه اتفاقاتی مانند شکست مرگ بی پولی و………جزئی از زندگی ما است.اینکه از اتفاقات و شکست های گذشته به دفعات تصویر های ذهنی می سازیم و در طول ساعات شبانه روز آنها را بارها و بارها مرور میکنیم , یا گاهی فراتر میرویم و اتفاقات و اثرات و نتایج آنها را در زمان آینده برای خود با جزئیات باز سازی میکنیم .
دقت به این موضوع که اشخاص تنها در زمان هایی مشغول به نگرانی و سفر از گذشته به آینده ای ساختگی درذهن خود می شوند که فکری آزاد دارند . به زبان ساده تر این اتفاق تنها وقتی رخ می دهد , که ذهن ما در گیر انجام کار و فعالیتی نباشد و ما این امکان را به او می دهیم که آزادانه درگیر تحلیل شکست ها و تصویر سازی انها بشود .
جالب است بدانیم که ذهن ما انسان ها هرگز توانایی آن را ندارد که هم زمان بتواند دو موضوع را مورد تحلیل و تمرکز قرار دهد. به همین خاطر افرادی که درگیر نگرانی ها و افکار منفی هستند , معمولا ساعات زیادی اوقات فراغت دارند که می توانند تمرکز لازم بر انها را داشته باشند .
یکی از علت های اصلی آمارهای بالای درگیر شدن خانم های خانه دار با این مو ضوع می تواند بودن در شرایط تکراری محیط خانه برای ساعات طولانی باشد . نگرانی ها افکار پریشانی هستند که به آینده نسبت داده می شوند ترس از روی دادن و روبه رو شدن با آن ها معضل و چالش بزرگ ذهن ما هستند. می توان آن ها را به دو گروه و دسته تقسیم کرد :
1_آن هایی که می توانیم برای شان کاری انجام دهیم .
2_ گروه دیگر که اراده و توان تغییر در آن ها را نداریم .
تلاش کردن برای تغییر شرایط در گروه اول و قبول کردن شرایط در گروه دوم تنها راه حل هایی هستند که می توانند به ما کمک کنند در رسیدن به آرامش و رهایی از نگرانی های بی مورد.

درباره ی هادی غلامی

مربی و مدرس مهارت های فردی و تند خوانی در زمینه روانشناسی موفقیت وبهبود فردی فعالیت میکنم و سعی ام بر این است که بتوانم از طریق تجربیات و مطالعاتم در ابتدا خود را در مسیر رشد قرار دهم و حس وحال بهتری به انسان ها ودنیای اطرافم انتقال دهم.

مطلب پیشنهادی

تقلید

تقلید اساساً یک عمل ذاتی برای رشد و تحول بیشتر است . چقدر باید مراقب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *